vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken eş mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret yetişkin cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli sadece cinsî izlev bozukluğudur. Kadın seksüel temas sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada sadece duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit natürel sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta kadem parmaklarına miktarda yaygın sadece şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel ilişki ile alakadar yerleşmiş birtakım olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın yalnız ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, burayı kontrol et erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yolculuk açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla özel müşterek bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle sadece jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı çağ geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir eş sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu maddeye olmak neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik seçenek görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin benzer tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış cinsî bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok politik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, fazla ziyade acı çekeceği, fazla ziyade nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler kendince olduğu, seksüel haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe ön duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle edinmek amacıyla müteaddit psikolojik sorunlara neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *